Rekorder gólszerzőink

2020-08-31 20:47:52

Aktuális és örökstatisztikák a 2. forduló után: A klubtörténet leggyorsabb NB I-es találatát a Honvéd ellen szereztük.

Fernando Viana zsinórban a harmadik fordulóban is gólt szerzett (a tavaszi utolsó játéknapon Diósgyőrben, majd az új idényben Budafokon és a Honvéd otthonában is betalált), ezzel megközelítette Gheorghe Grozav klubcsúcsát, amely a tavalyi nyitányon négy fordulóból állt, ezidő alatt öt gólt szerzett. Brazil támadónk egy valamiben máris klubrekorder, hiszen még egyetlen kisvárdai futballistának sem sikerült egymást követő három idegenbeli mérkőzésen betalálnia. További érdekesség, hogy Viana Budafokon és a Hidegkuti-stadionban is egyaránt a 17. percben talált a kapuba.

Addigra legutóbb már vezettünk, méghozzá Sztavrosz Cukalasz nyolcadik kisvárdai színekben szerzett góljával, amivel harmadik a klub NB I-es örök góllövőlistáján. Ráadásul az ötödik percben (egész pontosan 4 perc 42 másodpercnél) szerzett gólja minden idők leggyorsabb kisvárdai találata az élvonalban. Az eddigi rekordot Nemanja Obradovics tartotta a június 27-i, bajnokságzáró meccsen, Diósgyőrben (7 perc 45 másodperc).

Két forduló után már csak öt olyan játékosunk van, aki a hosszabbításokkal együtti teljes időtartamot, 189 percet a pályán töltötte. Az eddigi maximális hat cserelehetőségnek mind-mind más szereplői voltak, vagyis hat játékosunk volt le- és becserélve is. Újoncot is avattunk, Niko Datkovic a 47. játékos, aki NB I-es mérkőzésen magára húzhatta a kisvárdai szerelést.

Azzal, hogy vasárnap már szünet előtt vezettünk, az NB I-es összesített első félidei gólkülönbségünk a pozitív tartományba (41–40) lépett át. Különösen kimagasló az első negyedóra gólkülönbsége: 10–5. Úgy alakult, hogy az összesen 68 NB I-es meccsünkből immár néggyel többet játszottunk idegenben, mint hazai pályán. Ennek is, no meg az idegenbeli eredményes játékunknak köszönhető, hogy már csak eggyel kevesebb (11) győzelmünk van az otthonunktól távol, mint hazai pályán (12). Az elmúlt négy idegenbeli meccsünkből hármat megnyertünk.

A 2–1-es győzelem harmadszor fordult elő NB I-es történetünk során, ezzel a 2–2-vel, az 1–3-mal és az 1–4.gyel egyfomán gyakorivá vált.

2020-2021: Várdai leg-, leg- leg-… (2 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Dombó Dávid, Bohdan Melnik, Rubus Tamás, Hej Viktor, Lucas, Sassá, Sztavrosz Cukalasz, Kovácsréti Márk, Fernando Viana, Szlobodan Szimovics, Jaroslav Navrátil 2-2

Legtöbb játszott perc: Dombó, Rubus, Hej, Lucas, Cukalasz 189-189

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Dombó, Rubus, Hej, Lucas, Cukalasz, Kovácsréti, Viana 2-2

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó, Rubus, Hej, Lucas, Cukalasz 2-2

Legtöbbször lecserélve: Karaszjuk, Sassá, Viana, Kovácsréti, Navrátil, Baranyai Ádám 1-1

Legtöbbször becserélve: Szimovics, Navrátil, Horváth Zoltán, Sassá, Bumba, Melnik 1-1

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Sassá 18, Hej 7, Dombó, Cukalasz, Kovácsréti, Lucas, Rubus 6-6 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Dombó, Lucas, Rubus 573-573, Hej 486 (valamennyi tavalyról áthozott sorozat)

A házi góllövőlista: Viana 2, Cukalasz 1

Gólpassz: Kovácsréti, Viana, Navrátil 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Viana 3 (2+1), Cukalasz 1 (1+0), Kovácsréti 1 (0+1), Navrátil 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 77 perc (3. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 77 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 81 perc (1., 3. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 79 perc

Sárga lap: Melnik, Sassá, Szimovics, Rubus, Datkovic 1-1

Kiállítva:

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 68

Összesített mérleg: 68 mérkőzés, 23 győzelem, 14 döntetlen, 31 vereség, 81–94-es gólkülönbség, 83 pont, 1,2205 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 35

Legtöbb meccs sorozatban: Gheorghe Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Rados Protics 10

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 22

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

A borítófotón: Lucas (balra) a szereplési rangsorban az első, Sztavrosz Cukalasz (középen) pedig immár a leggyorsabb NB I-es gólunk birtokosa

Fotó: honvedfc.hu

2024-03-30 14:30