Megvan az ötvenedik hazai is

2021-02-15 18:05:43

Aktuális és örökstatisztikák: Immár csapatnyi olyan játékosunk van, aki feliratkozott a góllövőlistára.

Miután mi voltunk a szombati meccs pályaválasztói, a statisztikákban hazai oldalt bővíti mindaz, ami a Zalaegerszeg ellen történt. Így aztán nemcsak Horváth Zoltán gólja volt jubileumi, hanem az első is, hiszen Claudiu Bumba szerezte meg az ötvenedik, pályaválasztónként elért gólunkat az NB I-ben. Sőt, a kapott gólunk is az ötvenedik volt a sorban hazai környezetben.

A korábbi 86 NB I-es meccsünkön soha nem született gól a 25. percben, Bumba most „felavatta” ezt az időszakot. Az 50. percben viszont a negyedik gólt kaptunk, és akkor még sosem találtunk be. Ötödik alkalommal voltunk eredményesek a 90. perc után, de először úgy, hogy a gól közvetlenül győzelmet ért. A korábbiak is heppiendet jelentettek, hiszen két esetben (Hugo Seco 2019 tavaszán a Diósgyőr és Jelena Richárd 2020 decemberében az Újpest ellen) döntetlent, további két alkalommal a 3–1-es győzelem bebiztosítását (Horváth Zoltán 2019 tavaszán Debrecenben és Gheorghe Grozav 2019 augusztusában a Honvéd otthonában) jelentette a ráadásban elért gólunk, most először alakult döntetlenről győzelemre ilyen módon az eredmény. Eddig Horváth Zoltáné volt a meccsek legkésőbbi időszakában szerzett gólunk (Debrecenben 94 perc 7 másodperc), most már övé a második hely is, hiszen a szombati győztes gólja egész pontosan 93 perc 37 másodperc eltelte után született.

Jó ideje Jaroslav Navrátil az egyedüli játékosunk, aki a bajnokságban valamennyi mérkőzésen lehetőséget kapott. Az viszont érdekes, hogy a cseh szélsőnk most először játszott végig meccset, eddig többnyire le-, olykor pedig becserélték.

Újra megmozdult kicsit a házi góllövő- és gólpasszlistánk. Bumba az ötödik játékosunk, aki jelenleg elmondhatja magáról, hogy házi gólkirály, hiszen ennyi játékosunk áll három-három találattal az élen. Román középpályásunk a kanadai listán ebben a bajnokságban elsőként érte el a tíz pontot, hiszen korábbról van hét gólpassza is. Immár teljes csapatnyi a gólszerző játékosaink száma, Horváth Zoltán ugyanis a tizenegyedik kisvárdai, aki 2020-2021-ben gólt szerzett. Matheus Leoni pedig a nyolcadik, aki gólpasszra volt képes.

2020-2021: Várdai leg-, leg- leg-… (21 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Jaroslav Navrátil 21, Claudiu Bumba, Sassá 20-20, Bohdan Melnik, Hej Viktor, Dombó Dávid, Lucas 19-19

Legtöbb játszott perc: Dombó 1787, Hej 1714, Lucas 1727, Melnik 1612, Bumba 1518

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Hej, Lucas, Dombó 19-19, Bumba 18

Legtöbb végig játszott meccs: Dombó 19, Hej 17, Melnik, Lucas 15-15

Legtöbbször lecserélve: Navrátil 15, Sassá, Bumba 12-12, Driton Camaj 10

Legtöbbször becserélve: Kovácsréti Márk 13, Horváth Zoltán 11, Lazar Zlicsics 9

Legtöbb meccs sorozatban aktuálisan: Navrátil 21, Bumba 20, Sassá 18

Leghosszabb játszott perc sorozat aktuálisan: Dombó 561, Lucas, Herdi Prenga 188-188

A házi góllövőlista: Fernando Viana, Navrátil, Szlobodan Szimovics, Jelena Richárd, Bumba 3-3, Sassá 2, Sztavrosz Cukalasz, Rubus Tamás, Niko Datkovic, Kovácsréti, Horváth Z. 1-1

Gólpassz: Bumba 7, Viana 5, Navrátil, Camaj, Kovácsréti, Sassá 2-2, Szimovics, Matheus Leoni 1-1

Kanadai lista (gól+gólpassz): Bumba 10 (3+7), Viana 8 (3+5), Navrátil 5 (3+2), Szimovics 4 (3+1), Sassá 4 (2+2), Jelena 3 (3+0), Kovácsréti 3 (1+2), Camaj 2 (0+2), Cukalasz 1 (1+0), Rubus 1 (1+0), Datkovic 1 (1+0), Horváth Z. 1 (1+0), Leoni 1 (0+1)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 429 perc (11-15. forduló)

Aktuális kapott gól nélküli sorozat: 45 perc

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 379 perc (11-15. forduló)

Aktuális szerzett gól nélküli sorozat: 1 perc

Sárga lap: Datkovic, Lucas, Hej 5-5, Melnik, Rubus, Szimovics, Viana, Bumba 3-3, Dombó, Cornel Ene, Sassá, Heidi Prenga, Navrátil 2-2, Cukalasz, Camaj, Mihai Minca, Jelena, Lazar Zlicsics, Ötvös Bence, Matheus Leoni, Csirkovics 1-1

Kiállítva: Viana, Hej 1-1

Abszolút rekordok az NB I-ben

Mérkőzések száma: 87

Összesített mérleg: 87 mérkőzés, 30 győzelem, 21 döntetlen, 36 vereség, 100–116-os gólkülönbség, 111 pont, 1,2758 pont/mérkőzés

Legtöbbször becserélve: Sassá 39

Legtöbb meccs sorozatban: Gheorghe Grozav (2018-2019: 27. forduló-2019-2020: 22. forduló) 29

Leghosszabb játszott perc sorozat: Felipe 1800 (2018-2019: 14-33. forduló)

Legtöbb gól: Grozav 12

Legtöbb gólpassz: Rados Protics 10

A kanadai lista (gól+gólpassz) éllovasa: Grozav 21 (12+9)

Leghosszabb kapott gól nélküli sorozat: 460 perc (a kapuban Felipe, 2018-2019: 17-22. forduló)

Leghosszabb szerzett gól nélküli sorozat: 437 perc (2018-2019: 1-5. forduló)

Sárga lap: Lucas 27

Kiállítva: Pavlo Lukjancsuk 2

2024-04-20 17:00