Megint besegítettünk az ellenfélnek

2019-12-14 21:36:29

Újból öngóllal juttattuk vezetéshez az ellenfelet, az első félidei viszonylag jó teljesítmény ellenére vereséggel zártuk az évet – BESZÁMOLÓ

Szereztünk mi gólt az Újpest otthonában és a Fehérvár ellen is – csak rossz kapuba. Vagy lesről… Szegény Zöldesi Illés, ahogy Felipe sérülése miatt a kapuba került, rögtön két gólt kapott a saját társaitól. Úgyhogy miként legutóbb, az évzáró fehérvári bajnokin is alaposan besegítettünk az ellenfélnek, megnehezítve, sőt, a jelek szerint lehetetlenné téve a saját dolgunkat.

De haladjunk sorjában.

„Szervusz, Brana!” – zendített rá a bajban, vagyis 0–2-nél is roppant lelkes kisvárdai tábor a meccs elején. A Várkerti Vitézek nyilván honlapunk egyik szombati híradásából értesültek róla, hogy az évzáró meccset a helyszínen tekinti meg egykori kedvencük, Brana Ilics, aki hallva az éltetést, felállt a helyéről, és úgy integetett a szurkolóknak. Mondta is a nyáron Kisvárdáról a szerb Indjiához igazolt támadó, hogy sosem járt még a stadion VIP-szektorában, szerencsére, mert mindig a pályán volt dolga. Illetve egyszer mégis, amikor a bennmaradást kellett májusban megünnepelni…

Látva a Fehérvár összeállítását, azon morfondíroztunk, hogy három belső védőre váltott-e a legutóbbi, Paks elleni vereség hatására Joan Carrillo edző, de aztán kiderült, hogy maradt a karácsonyfa-szerkezet (naná, hisz’ jönnek az ünnepek), és Adrian Rus húzódott a védelem jobb szélére. Amely pozíciót kisvárdai részről visszafoglalta Hej Viktor, így aztán Gosztonyi András eredeti „szakmájának” megfelelően szélsőt játszott. És másfél perc elteltével gólpasszt adott Sztavrosz Cukalasznak, kár, hogy Gheorghe Grozav szöglete után görög játékosunk lesről passzolt a hálóba, miután a fehérváriak nem állítottak játékost a kapufához a sarokrúgások alkalmával. Pedig az a kapu, amibe Cukalasz betalált, az utóbbi két hazai meccs első negyedórájában vonzotta a pontrúgásból szerzett gólokat – ami ezúttal elmaradt.

A túloldalon Futács Márkó előbb mellé lőtt egy ziccert, majd Zöldesi Illés hárított, de játékban cseppet sem vallott szégyent a házigazda. Tetszetősen járt a labda a lábakon, gyanúsan jó volt a labdabirtoklásunk is. Gyanúsan, mert ilyenkor rendre történik valami, ami alapjában változtat meg mindent. Így volt ez most is. Hej Viktor szabálytalanságát fáziskéséssel fújta le a 2019-es Fehérvár–Várda és Várda–Fehérvár meccsek állandó kelléke, Berke Balázs, majd még éppen oktatta játékosunkat, amikor a vendégek elvégezték a szabadrúgást. Rubus Tamás a cipőigazításból tápászkodott fel, ez az ütemtévesztés elég volt ahhoz, hogy egy lépéssel lemaradjon Futácsról, és menteni igyekezvén a saját kapujába rúgja a labdát. Öngól, zsinórban a második a két belső védőnktől – nem mostanában kötöttünk házasságot a Fortunával…

Szünet előtt jött a gól, majd szünet után a második. Pedig az első megmozdulások arra utaltak, mintha jótékony hatása lenne a csapat játékára Hugo Seco és Tischler Patrik beállásának, de mire ez igazán kiderült volna, mert kettővel ment a látogató. Aztán éppen a csereként beállt duó hozhatta volna össze a szépítést, de Tischler perdítése után Hugo Seco nem a kapu felé iramodott meg, hanem az alapvonalat vette célba, onnan meg már nehéz dolga volt.

A folytatásban inkább a Vidinek voltak helyzetei, de vagy elvétették a célt vagy Zöldesi védett szépen. Kár, hogy mióta ő áll a kapuban, a társak többször vették be a hálóját, mint az ellenfelek. Láttunk már olyanért tizenegyest adni, mint amikor Juhász Roland elkaszálta Tischlert, de bele kellett törődnünk, hogy javunkra megítélt büntető nélkül zártuk le a bajnokság 2019-es etapját.

Meg két vereséggel, de ettől is fájóbb a riválisok látványos feltámadása. Így szombat estig a helyezésünk nem változott, a hetedik pozíció még mindig kedvező, az alsóházzal szemben meglévő pontszámbeli előny kapcsán viszont nem ennyire derűs a helyzet.

Folytatás januárban.

OTP BANK LIGA: 16. FORDULÓ

KISVÁRDA MASTER GOOD–MOL FEHÉRVÁR FC 0–2 (0–1)

Várkerti Stadion, 2350 néző, v.: Berke (Vígh-Tarsonyi, Szalai B. – Németh Á., Ducsai)

KISVÁRDA: Zöldesi – Hej, Kravcsenko, Rubus, Protics – Lucas, Karaszjuk (Bumba, 71.) – Gosztonyi (Hugo Seco, a szünetben), Cukalasz, Kovácsréti (Tischler, a szünetben) – Grozav. Vezetőedző: Dajka László

FEHÉRVÁR: Kovácsik – Rus, Juhász R., Muszliu (Fiola, 91.), Stopira – Nego, Elek Á., Pátkai – Kovács I., Petrjak (Nikolov, 75.) – Futács (Milanov, 89.). Vezetőedző: Joan Carrillo

Gólszerző: Rubus (öngól, 0–1) a 42., Pátkai (0–2) a 47. percben

A gólok története

42. perc: Pátkai remek indítása után Stopira adott balról középre, ahol Futács érkezett, de nem jutott el hozzá a labda, mert a becsúszva menteni igyekvő Rubus jobbal, hét méterről a saját kapujának jobb alsó sarkába lőtte. Öngól, 0–1.

47. perc: Kovács István húzogatott a tizenhatoson belül a jobb oldalon, majd lágyan középre ívelt, Pátkai pedig négy méterről a kapu közepébe fejelte a labdát, 0–2.

A fotón: Tischler Patrik (jobbra) a második félidőben igyekezett új színt hozni a játékunkba

Fotó: Nyulak Nikoletta

2024-04-20 17:00