Lucas visszavette a vezetést

2018-11-06 14:11:57

Statisztikák a bajnokság 13. fordulója után: nincs már olyan játékosunk, aki az összes percet a pályán töltötte.

Felipe 12, Ene Kornél 9 zsinórban végigjátszott mérkőzés után maradt ki a csapatból – a brazil kapus taktikai okokból, a romániai védő sérülés miatt. Felipe volt az egyedüli játékosunk, aki a 12 forduló összes lehetséges percét a pályán töltötte, így viszont Lucas visszavette a vezetést, aki a Pakson összeszedett sérülése miatt mulasztott 21 percet az őszi idényből.

A zsinórban játszott perclistán Anderson Pico átvette a vezetést, őt Vári Barnabás követi 12 perces „lemaradással”, mögöttük viszont – Felipe és Ene Honvéd elleni hiányzása után – nagy a szakadék és az utóbbi három meccset végigjátszó Lucas máris dobogós.

Várdai leg-, leg- leg-… (13 forduló után)

Legtöbb mérkőzés: Lucas 13, Felipe, Gosztonyi András, Brana Ilics, Matija Misic, Vári Barnabás 12-12

Legtöbb játszott perc: Lucas 1149, Felipe 1080, Vári 990, Bohdan Melnik 891, Ene Kornél 881, Ilics 877

Legtöbbször a kezdőcsapat tagja: Lucas 13, Felipe, Vári 12-12

Legtöbb végig játszott meccs: Felipe, Lucas 12-12, Vári 10

Legtöbbször lecserélve: Misic 10, Gosztonyi 7

Legtöbbször becserélve: Sassá 7, Karaszjuk 6

Legtöbb meccs sorozatban: Lucas 31 (az előző bajnokságban kezdődött), Horváth Zoltán, Sassá, Vári 11-11

Leghosszabb játszott perc sorozat: Anderson Pico 822, Vári 810, Lucas 270

A házi góllövőlista: Horváth Z., Vári 3-3, Ilics 2, Lucas, Misic, Sassá 1-1. Öngól: Stopira (Mol Vidi FC)

Gólpasszok (a kiharcolt 11-est is annak vettük): Horváth Z., Rados Protics 3-3, Misic, Ilics 2-2, Sassá, Lucas 1-1

Sárga lapok: Gosztonyi 5, Lucas 4, Protics, Vári, Ene 3-3, Teodorosz Beriosz, Felipe, Horváth Z,, Ilics, Anderson Pico, Misic, Sassá 2-2, Artem Milevszkij 1-1

Kiállítva: Beriosz, Anton Sinder, Vári 1-1

Fotó: nso.hu/Dömötör Csaba