Háromszor is 8–0

2020-04-27 13:11:26
VLA

Így alakult legkisebbjeink számára eddig a 2019-2020-as szezon.

Az MLSZ által szervezett U12 I. osztály Észak-Kelet csoportjában szereplő legfiatalabb kiemelt szekciós csapatunk 2019-2020-as idényét vesszük szemügyre. Az Erős Gábor és – a tavaszi folytatástól – Fejér Márkó által irányított együttes a tabella 3. helyén tanyázva várja a bajnokság folytatását.

A Várda LA U–12-es gárdája az eddigi 10 lejátszott mérkőzéséből 7 győzelmet, 2 döntetlent, valamint 1 vereséget könyvelhet el, így foglalják el a 3. pozíciót a tabellán 23 megszerzett pontjukkal (az első helyezett a DVTK csapata, 11 lejátszott mérkőzésből 27 megszerzett ponttal), 40 lőtt találattal és mindösszesen 4 kapott góllal. Hazai pályán még nem találtak legyőzőre fiataljaink, hiszen az eddig lejátszott 4 hazai mérkőzésből az összes találkozót sikerült magabiztosan megnyerniük, 24–1-es gólkülönbséggel. Idegenben sajnos már nem hibátlan a mérleg, de szomorkodásra ez a teljesítmény sem adhat okot, ugyanis a 6 vendégkörnyezetben lejátszott találkozóból 3 győzelem, 2 döntetlen, és az eddigi egyetlen vereség született, 16–3-as pozitív gólkülönbség ellenében.

A lejátszott mérkőzések végeredményeit tekintve megállapíthatjuk, hogy a legnagyobb különbségű hazai és idegenbeli győzelem, és a slágereredmény a 8–0 volt, hiszen a VLA fiataljai ebben a szezonban háromszor is ilyen eredménnyel hagyhatták el a pályát a lefújást követően, először a Tarpa elleni idegenbeli, másodszor a Sajóvölgye Focisuli elleni hazai, majd harmadszor a Salgótarjáni BTC elleni hazai győztes meccsek után.

A csapat 10 lejátszott mérkőzése alatt szerzett 40 gól erős, szervezett és eredményes támadójátékra enged következtetni, ami a házi góllövőlistán a következőképpen alakul. A legtöbb találatot szerző játékos Buda Béla Milán a maga 12 találatával, őt követi a második helyen 10 lőtt góllal Iski Levente, és a képzeletbeli dobogó harmadik helyét Ivánkó Ferenc és Pfajfer István foglalja el 4–4 találattal.

2024-04-20 17:00