Fradi elleni (közel)múltidézés

2019-03-28 20:30:19

Az elmúlt másfél év egymás elleni meccsei – jegyzőkönyvekkel, VIDEÓKKAL

Története során eddig ötször játszott a Ferencvárossal a kisvárdai futballcsapat – valamennyiszer az elmúlt másfél évben. Az összesített mérleg egy-egy győzelem és döntetlen mellett három vereség.

Csak a ferencvárosi csapatban akadnak olyan játékosok, akik mind az öt egymás elleni mérkőzésen pályára léptek: Dibusz Dénes és Leandro. Előbbi, vagyis a hétszeres válogatott kapus egyetlen percét sem mulasztotta el a párharcoknak. Kisvárdai részről Lucas a rekorder, ő négyszer játszott a Fradi ellen, csak a februári kupapárharc első felvonását hagyta ki, csapatkapitányunk az Üllői úton a kispadon ült illetve a kapu mögött melegített. Ha Lucas szombaton játszik (miért is ne játszana?), akkor utolérné unokatestvérét ebben a rangsorban, hiszen Leandro öt sárga lap miatt biztosan nem léphet pályára.

Az NB I-es bajnokságban ebben az idényben a szombati lesz a harmadik találkozásuk a csapatoknak. Az első kettőt – miként a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első felvonását is – 2–0-ra nyerte a Fradi.

Itt a lehetőség, hogy megszerezzük az első pontot az élvonalban a Fradi ellen!

EMLÉKEZTETŐ

2017-2018-as szezon

2017. október 24.

Magyar Kupa: A legjobb 16 közé jutásért

KISVÁRDA MASTER GOOD–FERENCVÁROS 1–0 (1–0)

Kisvárda, 3023 néző, v.: Németh Á. (Varga Zs., Pápai).

KISVÁRDA: Molnár-Farkas – Vári B., Rjasko, Papucsek – Lucas – Melnik, Délczeg, Misic (Heffler N., 91.), Hej – Horváth Z. (Gosztonyi, 81.), Lukács R. (Ilics, 69.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

FERENCVÁROS: Dibusz – Batik (Botka, a szünetben), Otigba, Blazic, Pedroso – Leandro – Lovrencsics G. (Böde, 53.), Szpirovszki, Sternberg (Moutari, a szünetben) – Kundrák, Paintsil. Vezetőedző: Thomas Doll.

Gólszerző: Horváth Z. (11-esből, 1–0) a 37. percben.

A győztes továbbjutott

A mérkőzés összefoglalója:

2018-2019-es szezon

2018. augusztus 11.

OTP Bank Liga: 4. forduló

KISVÁRDA MASTER GOOD–FERENCVÁROS 0–2 (0–1)

Kisvárda, 3300 néző, v.: Pintér Cs. (Berettyán, Varga Zs. – Németh Á., Urbán E.).

KISVÁRDA: Felipe – Parcvanija, Ene, Beriosz, Vári B. (Anderson Pico, 78.) – Lucas – Hej, Karaszjuk (Sassá, 64.), Mitosevics, Gosztonyi (Horváth Z., 71.) – Sinder. Megbízott edző: Kocsis János.

FERENCVÁROS: Dibusz – Lovrencsics G., Botka, Blazi, Heister – Gorriarán, Leandro (Rodríguez, 80.) – Varga R. (Böde, a szünetben), Bőle (Szpirovszki, 73.), Petrjak – Lanzafame. Vezetőedző: Thomas Doll.

Gólszerző: Leandro (0–1) az 55., Lanzafame (11-esből, 0–2) a 75. percben. Kiállítva: Sinder a 33., Beriosz a 83. percben.

2018. november 24.

OTP Bank Liga: 15. forduló

FERENCVÁROS–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–0 (2–0)

Üllői út, 7543 néző, v.: Vad (Huszár, Bornemissza – Farkas Á., Radványi)

FERENCVÁROS: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic, Frimpong, Heister – Sigér D., Leandro (E. Rodríguez, 75.)– Varga R., Gorriaran (Bőle, 83.), Petrjak – Lanzafame (Böde, 78.). Vezetőedző: Szerhij Rebrov.

KISVÁRDA: Felipe – Lukjancsuk, Beriosz, Ene, Vári B. – Lucas, Mitosevics (Karaszjuk, a szünetben) – Gosztonyi, Milevszkij, Sassá (Ilics, 76.) – Negrut (Horváth Z., 64.). Vezetőedző: Dajka László.

Gólszerző: Frimpong (1–0) a 21., Blazic (2–0) a 33. percben

2019. február 20.

Magyar Kupa: Nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

FERENCVÁROS–KISVÁRDA MASTER GOOD 2–0 (0–0)

Üllői út, 3447 néző, v.: Pintér Cs. (Kóbor, Szalai B.)

FERENCVÁROS: Dibusz – Lovrencsics G., Botka, Dvali, Heister – Csonka, Leandro (Sigér, 69.) – Isael (Gorriarán, 62.), Lanzafame, Varga R. (Petrjak, a szünetben) – Böde. Vezetőedző: Szerhij Rebrov.

KISVÁRDA: Minca – Melnik, Beriosz, Kravcsenko, Anderson Pico (Gosztonyi, 59.) – Karaszjuk – Ilics, Cukalasz (Grozav, 76.), Protics, Sassá – Negrut (Kovácsréti, a szünetben). Vezetőedző: Dajka László.
Gólszerző: Lanzafame (1–0) az 53., Böde (2–0) a 86. percben

2019. február 26.

Magyar Kupa: Nyolcaddöntő, visszavágó

KISVÁRDA MASTER GOOD–FERENCVÁROS 1–1 (0–1)

Kisvárda, 1752 néző, v.: Nagy R. (Varga Zs., Márkus P.)

KISVÁRDA: Minca – Melnik, Beriosz, Ene, Anderson Pico (Karaszjuk, 43.) – Lucas, Protics – Ilics, Cukalasz, Sassá (Hogo Seco, 72.) – Horváth Z. (Grozav, 56.). Vezetőedző: Dajka László

FERENCVÁROS: Dibusz – Lovrencsics G., Blazic (Dvali, 63.), Botka, Heister – Haratin (Sigér D., 54.), Leandro – Bőle, Lanzafame, Gorriarán (Szerető, 40.) – Böde. Vezetőedző: Szerhij Rebrov

Gólszerző: Gorriarán (0–1) a 33., Grozav (11-esből, 1–1) a 69. percben. Kiállítva: Bőle a 88. percben

Továbbjutott: Ferencváros (3–1)

2024-04-20 17:00