Ez is négyes, de micsoda különbség

2018-09-15 21:59:24

Megvan az első hazai győzelem is, és minő haladás: már a kilencedik helyen áll a csapatunk.

Dajka László vezetőedző nem változtatott a győztes csapaton, így a mérkőzésre csak ide 526 kilométert utazó Haladás ellen ugyanaz a tizenegy kapott bizalmat, amely két hete győzött (1–0) az MTK otthonában. A változást legfeljebb csak az jelentette, hogy a bal oldalon kezdő Brana Ilics olyannyira kötetlenül futballozott, hogy többször húzódott át a másik szélre, megcserélve a szerepkörét Sassával.

Éppolyan ellenállhatatlan futballal kezdett a Várda, mint a Diósgyőr ellen, kétséget sem hagyva afelől, hogy nyerni akar. Jött is a gól, amely előtt Anderson Pico nagy bedobása és Horváth Zoltán csúsztatása után Brana Ilics vette be a 108-szoros válogatott Király Gábor kapuját. A maga nemében ez is történelmi találat volt, Ilics az első akciógólt szerezte hazai pályán, az NB I-ben, az új stadionban.

A remek folytatás sem maradt el, gyönyörűen megkoreografált szabadrúgást követően, az Ilics által indított begyakorolt figura Matija Misic beadása és Horváth Zoltán befejezése révén érett góllá. A kétgólos előny megnyugtatónak tűnt, de nem kényelmesedett el a csapat, és szünet után jött a harmadik találat. Misic a DVTK ellen ugyanazt a kaput lövöldözte körbe, amelyet most bevett, hogyan másként, mint a védjegyének számító távoli ballábas lövéssel. A gól után akkora volt az öröm, hogy gúla alakzatban ünnepelt az egész csapat, és komolyan aggódtunk a kupac alján a gólszerzőért, hogy azért hátha kapott levegőt.

Talán nem az oxigénhiány miatt, de háromgólos előnynél lecserélte a horvát középpályást Dajka László, pályára lépett az 50-szeres ukrán válogatott Artem Milevszkij, de az előtte már a kapufát is eltaláló Haladás Priskin Tamás révén szépített. De esély sem volt eljátszani a gondolattal, hogy esetleg szoros lesz a végjáték, mert Ilics megint elszaladt a bal szélen, és megszerezte második gólját is. Közbe Felipének is akadt dolga, a brazil kapus nevét közel kétezer ember skandálta, az ünneplés nemcsak az ezen a meccsen, hanem a bajnokság eddigi részében nyújtott teljesítményének is szólt. A végén még Lucas is betalálhatott volna, de maradt a 4–1. Mennyivel másabb négyes ez, mint ami a bajnokság elején jellemezte a várdaiak mérkőzését.

Mindent elárult a meccsről a lefújás utáni lelátói hangulat. Míg a Kisvárda tiszteletkört futva ünnepelt a szurkolóival, addig a Haladás játékosai szemlesütve álltak az országot átutazó, mintegy húsztagú táboruk előtt, amelytől láthatóan kapták az ívet az utolsó pozícióba visszaeső szombathelyiek. A kisvárdaiak viszont a Dajka László irányításával veretlenül megvívott négy meccs, és az egymást követő két győzelem után immár elmozdultak a kieső helyről.

Lehet még feljebb is ám…

KISVÁRDA MASTER GOOD–HALADÁS 4–1 (2–0)

Várkerti Stadion, 1983 néző, v.: Németh Á. (Varga Zs., Szert – Molnár A., Urbán E.)

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Ene, Vári B., Anderson Pico – Lucas, Protics – Sassá (Gosztonyi, 71.), Misic (Milevszkij, 65.), Ilics – Horváth Z. (Karaszjuk, 78.). Vezetőedző: Dajka László

HALADÁS: Király G. – Schimmer, Kolcák, Benes, Habovda – Jagodics M., Grumics (Jancsó, a szünetben) – Bamgboye, Rácz B. (Németh Márió, 82.), Gaál B. (Rabusic, 57.) – Priskin. Vezetőedző: Michal Hipp

Gólszerző: Ilics (1–0) a 17., Horváth Z. (2–0) a 29., Misic (3–0) az 57., Priskin (3–1) a 66., Ilics (4–1) a 69. percben

Sárga lap: Kolcák a 28., Gaál B. a 32., Vári B. a 85., Jancsó a 87. percben

Fontosabb események

17. perc: Anderson Pico baloldali nagy bedobása után középen Horváth Zoltán fejjel megcsúsztatta a labdát, amit Ilics megszelídített, majd 8 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtte, 1–0

29. perc: Ilics bal oldali szabadrúgásból a védők mögé befutó Misicet játszotta meg, ő középre adott, a labda Kolcákon megpattant, Horváth Zoltán pedig becsúszva jobbal, egy lépésről a kapuba továbbította, 2–0

57. perc: Horváth Zoltán balról passzolt Misic elé, ő addig-addig lopta a távolságot, mígnem 22 méterről ballal a jobb alsó sarokba csavarta a labdát, 3–0

59. perc: Rabusic a tizenhatoson vonaláról visszapasszolt labdáját Rácz Barnabás 20 méterről jobbal tekerte a baloldali kapufa tövére.

66. perc: Rácz Barnabás a Rabusictól kapott labdát passzolta a tizenhatoson belül helyezkedő Priskinhez, Anderson Pico beragadt, így nem lehetett les, a csatár pedig 8 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtte, 3–1

69. perc: Lucas ugratta ki a bal oldalon Ilicset, aki bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, és 10 méterről jobbal, Király Gábor lába mellett a bal alsó sarokba lőtte, 4–1

2024-03-30 14:30