Az első gól sokszor eldöntötte

2020-07-06 18:55:56

Visszapillantó 2019-2020-ra: Fókuszban az eredmények alakulása.

Miután csapatunk a 2019-2020-as bajnokságban egyetlen gólnélküli meccset sem játszott (az előző évben is csak egyet), mind a 33 mérkőzésén megtörtént, hogy valamelyik csapat előnyhöz jutott. Ez elég kiegyensúlyozottra sikerült, hiszen 16 esetben mi szereztük meg az első gólt, 17-szer pedig az ellenfél.

Az esetek nagy többségében pedig az első találatok el is döntötték a meccs sorsát. Tizenhat előnyünkből tizenegyet meg tudtunk őrizni (vagy adott esetben növelni is), vereséget ilyenkor egyszer sem szenvedtünk, döntetlenre pedig ötször végeztünk. Ez még akkor sem rossz arány, ha az utóbbi meccsek közül a többség eltékozoltnak tűnik, hiszen a Paks ellen gól- és emberelőnyt adtunk el, a Diósgyőr ellen kétgólos fór úszott el, a Puskás Akadémia pedig a 94. percben nemcsak a pontot, hanem a bennmaradás megünneplésének lehetőségét is elvitte. De ami késett, nem múlott.

Amikor 17-szer hátrányba kerültünk, 15-ször nem is tudtunk visszajönni a meccsbe, illetve három alkalommal, Diósgyőrben, illetve a Mezőkövesd és a Ferencváros ellen hazai pályán még egyenlítettünk, de végül mindháromszor veszítettünk. A másik két eset közül egyszer döntetlenre hoztuk a meccset (bár a ZTE ellen már nyerésre is álltunk, és kettős emberhátrányban játszott a vendégcsapat, amikor egyenlített), a Kaposvár elleni pedig az egyedüli olyan meccsünk (illusztrációs fotónkon) volt a bajnokságban, amikor nem az a csapat nyert, amelyik megszerezte a vezetést. Magyarán, sikerült fordítanunk.

Nagyjából erre rímelnek azok a mutatók is, amikor az első félidei és a végeredmény viszonyát vizsgáltuk. Sem olyan meccsünk nincs, amikor hátrányból nyertünk vagy nyertes állásból veszítettünk volna a szünet utáni periódusban. Az első félidei eredmények nagyban meghatározták a végét is, bár az dicséretes, hogy a szünetbeli döntetlent követően négyszer is nyertünk. Igaz, hatszor meg veszítettünk, és abból háromszor a Ferencváros ellen.

Mindenesetre ezek a statisztikák összességében egyfajta tartásról, stabilitásról árulkodnak.

AZ ELSŐ GÓL ÉS AZ ELSŐ FÉLIDEI EREDMÉNY HATÁSA MÉRKŐZÉSEINK VÉGEREDMÉNYÉRE, 2019-2020

Első gól a miénk – végeredmény győzelem: 11 meccs (Paks itthon 1–0, Bp. Honvéd idegenben 3–1, Újpest itthon 2–0, Kaposvár idegenben 2–0, DVSC itthon 1–0, Bp. Honvéd itthon 2–0, Paks itthon 2–0, Bp. Honvéd idegenben 5–1, Újpest itthon 1–0, Kaposvár idegenben 2–1, Diósgyőr idegenben 2–0)

Első gól a miénk – végeredmény döntetlen: 5 (Paks idegenben 1–1, Zalaegerszeg idegenben 1–1, Diósgyőr itthon 2–2, Mezőkövesd itthon 1–1, Puskás Akadémia otthon 1–1)

Első gól a miénk – végeredmény vereség:

Első gól az ellenfélé – végeredmény győzelem: 1 (Kaposvár itthon 5–3)

Első gól az ellenfélé – végeredmény döntetlen: 1 (Zalaegerszeg itthon 3–3)

Első gól az ellenfélé – végeredmény vereség: 15 (DVSC idegenben 1–4, Mol Fehérvár FC idegenben 0–3, Mezőkövesd itthon 1–2, Ferencváros idegenben 0–1, Puskás Akadémia itthon 0–1, Diósgyőr idegenben 1–3, Újpest idegenben 0–1, Mol Fehérvár FC itthon 0–2, Mezőkövesd idegenben 0–1, Ferencváros itthon 1–2, Puskás Akadémia idegenben 1–3, DVSC idegenben 0–1, Mol Fehérvár FC idegenben, 0–2, Ferencváros idegenben 0–1, Zalaegerszeg itthon 0–1)

Első félidei vezetés – végeredmény győzelem: 8 (Bp. Honvéd itthon 1–0-s félidő – 3–1-es végeredmény, Újpest itthon 1–0 – 2–0; Kaposvár idegenben 1–0 – 2–0; DVSC itthon 1–0 – 1–0; Bp. Honvéd itthon 1–0 – 2–0; Bp. Honvéd idegenben 2–0 – 5–1; Kaposvár idegenben 2–1 – 2–1; Diósgyőr idegenben 2–0 – 2–0)

Első félidei vezetés – végeredmény döntetlen: 2 (Zalaegerszeg idegenben 1–0 – 1–1; Diósgyőr itthon 1–0 – 2–2)

Első félidei vezetés – végeredmény vereség:

Első félidő döntetlen – végeredmény győzelem: 4 (Paks itthon 0–0 – 1–0; Kaposvár itthon 1–1 – 5–3; Paks itthon 0–0 – 2–0; Újpest itthon 0–0 – 1–0)

Első félidő döntetlen – végeredmény döntetlen: 3 (Paks idegenben 0–0 – 1–1; Mezőkövesd itthon 1–1 – 1–1; Puskás Akadémia itthon 0–0 – 1–1)

Első félidő döntetlen – végeredmény vereség: 6 (Ferencváros idegenben 0–0 – 0–1; Puskás Akadémia itthon 0–0 – 0–1; Ferencváros itthon 1–1 – 1–2; DVSC idegenben 0–0 – 0–1; Ferencváros idegenben 0–0 – 0–1; Zalaegerszeg itthon 0–0 – 0–1)

Első félidei hátrány – végeredmény győzelem:

Első félidei hátrány – végeredmény döntetlen: 1 (Zalaegerszeg itthon 0–2 – 3–3)

Első félidei hátrány – végeredmény vereség: 9 (DVSC idegenben 1–2 – 1–4; Mol Fehérvár FC idegenben 0–1 – 0–3; Mezőkövesd itthon 0–1 – 1–2; Diósgyőr idegenben 0–1– 1–3; Újpest idegenben 0–1 – 0–1; Mol Fehérvár FC itthon 0–1 – 0–2; Mezőkövesd idegenben 0–1 – 0–1; Puskás Akadémia idegenben 0–1 – 1–3; Mol Fehérvár FC idegenben 0–1 – 0–2)

2024-03-30 14:30