A harmadik edzővel a Zete ellen

2020-06-15 19:51:14

Csapatunk az élvonalban még veretlen, de egyben nyeretlen is a keddi ellenféllel szemben.

Amilyen hosszú utat kell leküzdenie ebben a párosításban a mindenkori vendégcsapatnak, olyan rövid az élvonalbeli múltja a Kisváda Master Good és a Zalaegerszegi TE viaskodásának. Az eddigi két találkozásuk a mostani bajnokságra tehető, és mindkétszer döntetlenre végeztek a felek. Így a Várda és a Zete is elmondhatja magáról, hogy ebben a párharcban veretlen, igaz nyeretlen is. A győzelemhez mindkétszer a Kisvárda állt közelebb, mert bár az első, októberi összecsapáson 2–0-ra is vezetett már az Egerszeg, a végén mindkét alkalommal a zalaiaknak kellett egyenlíteniük.

Ebben a párosításban a Kisvárdát már a harmadik edző irányítja (érdekesség, hogy Miriuta László és Dajka László a ZTE elleni mérkőzés után távozott), vagyis a jelenlegi vezetőedző, Bódog Tamás számára most kezdődik „új” kör. A ZTE-t „csak” a második, az eddig a Várda ellen meccselő Dobos Barnának sem sokkal azok után kellett távoznia, hogy csapata február elején döntetlent játszott a Kisvárdával. Külön érdekesség, hogy az ezúttal egymással farkasszemet néző edzők, tehát Bódog Tamás és Márton Gábor magyarországi játékospályafutása is Pécshez köthető.

A Zalaegerszegi TE FC elleni eddigi mérlegünk az NB I-ben: 1 mérkőzés, 0 győzelem, 2 döntetlen, 0 vereség, 4–4-es gólkülönbség

Hazai pályán: 1-0-1-0, 3–3

Idegenben: 1-0-1-0, 1–1

Gólszerzőink: Grozav, Kravcsenko, Tischler, Viana 1-1

Legtöbbször pályára lépett a rivális ellen (elöl a várdaiak): Beriosz, Tischler, Protics, Lucas, Bumba, Hej, Grozav 2-2, illetve Demjén, Lesjak, Bobál D., Gergényi, Bedi, Radó, Mitrovics, Stieber Z., Bobál G. 2-2

A Zalaegerszegi TE FC elleni eddigi mérkőzéseink az OTP Bank Ligában

2019-2020

8. FORDULÓ

2019. október 5.

KISVÁRDA MASTER GOOD–ZALAEGERSZEGI TE FC 3–3 (0–2)

Várkerti Stadion, 2280 néző, v.: Pintér Cs. (Kóbor, Király K. – Németh Á., Kulcsár K.)

KISVÁRDA: Felipe – Melnik, Beriosz (Tischler, a szünetben), Kravcsenko, Protics – Lucas, Bumba – Hej, Grozav, Kovácsréti (Hugo Seco, a szünetben) – Gosztonyi. Vezetőedző: Miriuta László

ZTE: Demjén – Bolla, Lesjak, Devecseri, Bobál D. – Bedi, Kocsis G. – Radó (Babati, 74.), Mitrovics, Stieber Z. (Hudák M., 63.) – Bobál G. (Gergényi, 85.). Vezetőedző: Dobos Barna

Gólszerző: Bedi (0–1) a 27., Radó (11-esből, 0–2) 43., Grozav (1–2) a 49., Kravcsenko (2–2) az 58., Tischler (3–2) a 71., Babati (11-esből, 3–3) a 84. percben. Kiállítva: Bolla az 56., Devecseri a 81. percben

A mérkőzés összefoglalója:

19. FORDULÓ

2020. február 5.

ZALAEGERSZEGI TE FC–KISVÁRDA MASTER GOOD 1–1 (0–1)

Zalaegerszeg, 602 néző, v.: Andó-Szabó (Szalai B., Szécsényi – Vad, Kulcsár K.)

ZTE FC: Demjén – Szépe, Lesjak, Bobál D., Gergényi – Katelarisz, Bedi – Stieber Z. (Barczi, 72.), Mitrovics, Radó (Ikoba, a szünetben) – McWoods. Vezetőedző: Dobos Barna

KISVÁRDA: Dombó – Hej, Beriosz, Rubus, Protics – Lucas, Cukalasz (Szimovics, 63.) – Obradovics (Sassá, 60.), Bumba, Grozav (Tischler, 87.) – Viana. Vezetőedző: Dajka László

Gólszerző: Viana (0–1) a 31., Ikoba (1–1) a 77. percben