RT Dominion - шаблон joomla Скрипты

18839309 1353863988067105 6860530367422489160 n

Az már most garantált, hogy alaposan kicserélődik a kisvárdai csapat a bajnoki rajtra. A június 4-én a feljutásról döntő, és 1–0-ra elveszített balmazújvárosi mérkőzésen számításba vehető játékosok közül nyolcan már nem voltak ott a csapat első nyári, csütörtöki edzésen.

Távozott Ivancsics Alex, Talabér Attila, Fodor Ferenc, Rajczi Péter, Minczér Tibor, Fodor András és Bacsa Patrik, Erős Gábor pedig immár a szakmai stáb tagja lett. A korábbi hírek arról szóltak, hogy Szabó Péter is búcsút int Kisvárdának, de ő megjelent az első tréningen, miként Horváth Adrián is, utóbbinak a hónap végén jár le a szerződése. Egyelőre egy teljesen új arc, a kapus Molnár F. Tamás tűnt fel a gyakorláson, illetve a cigándi kölcsönadásból visszatért Molnár Róbert is befutott.

De nagy az átalakulás a szakmai stábban is. A vezetőedzői szerepkört is betöltött szakmai igazgató, Révész Attila sportigazgatóként a jövőben a háttérmunkára koncentrál, a már korábban bejelentett tréner, Kondás Elemér munkáját pedig a jövőben Erős Gábor mellett Kocsis János segíti, Petranics Szergej helyett a legutóbb Nyíregyházán dolgozó Szabó Attila lett a kapusedző, a szintén a megyeszékhelyről „igazolt” Vas Dávid pedig a csapat erőnléti felkészítéséért felel.

– Minden kezdet során van egy kis bizsergés az emberben, ez természetes dolog – mondta Kondás Elemér vezetőedző. – Nem az számít, hogy az élvonalban vagy a másodosztályban dolgozik az ember, a feladat a lényeg, az pedig itt adott. Korai lenne célokról beszélni mindaddig, amíg nem alakult ki a keret. Egyelőre a fiatalokat szeretnénk megtalálni, de nagyon remélem, hogy a jövő hét végére, amikor Debrecenben játszunk majd edzőmeccset, kialakul a végleges létszám.

Ami a kötelezően szerepeltetendő 1997-es és 1998-as születésű játékosokat illeti, az előző héten tesztelt kárpátaljai játékosok közül többen is elkezdték a felkészülést a csapattal, velük orvosolnák ezt a problémát a várdaiak. Akadt hiányzó is az első edzésről, Gosztonyi Andrásnak a napokban született meg a kisfia, Barnabás, ő kapott egy „apanapot”, míg egy másik Barnabás, Papucsek még nem ért haza a nászútjáról.

A távozók miatt lenne kiket pótolni, úgyhogy a klubvezetés minden bizonnyal aktivizálni fogja magát az átigazolási piacon.

18740571 1353862048067299 7788297924053590549 n

Igaza volt Révész Attilának. Azok után is felkelt a nap, hogy kiderült, a Kisvárda Master Good csapata nem jutott fel az NB I-be. Az utolsó fordulóban Balmazújvárosban veszítette az NB II-es futballcsapat azt a mérkőzést (1–0), amelyet ha megnyert volna, akkor most az élvonalbeli folytatásra készülhetne, így viszont az ellenfél örülhetett.

Tavasszal idegenben gyengélkedett a Kisvárda, kilenc mérkőzése közül csak egyet tudott megnyerni, a rangadókat pedig Soroksáron, Felcsúton, Nyíregyházán és Balmazújvárosban is elveszítette. A Balmaz az utolsó fordulóig az első öt helyezett elleni hazai meccseit rendre elveszítette, az utolsó körben azonban javított ezen a statisztikán, így készülhet az osztályváltásra. Kisvárdán pedig a tavalyi negyedik helyezés után a mostani bronzzal még közelebb kerültek az NB I-hez, de az áttörésre még várni kell. Erről is beszélgettünk Révész Attilával, a Kisvárda szakmai igazgatójával, aki innentől kezdve a klub irányítása körüli feladatokra koncentrál.

A tavalyi után ezúttal még közelebb voltak az élvonalhoz. Lesz még harmadik esély?

Révész Attila: Egész biztosan. Tapasztalhattuk, hogy azok a klubok, amelyek túl gyorsan jutnak fel az NB I-be, azok gyorsan alá is szállnak, és nehezen tudják megállítani a további zuhanásukat. Mi tudatosan építjük a klubot, évről évre lépünk előre, de ha a realitást nézzük, most még nem voltunk készen az első osztályra. Edzőként csalódás, hogy lemaradtunk a második helyről, vezetőként viszont megnyugvás, hiszen nagy bajban lennénk, ha most az élvonalra kellene igazolnunk. A légiósok korlatázása miatt magyar futballistákat kellett volna elsősorban keresnünk, az ő áruk viszont éppen ezért alaposan megnőtt, esélyünk sem lett volna megfizetni őket.

És jövőre lehet egyértelmű cél a feljutás?

Révész Attila: Az is lesz. Épül a stadionunk, ha feljutnánk, akkor sem kellene albérletbe költöznünk, most viszont Debrecenben lett volna a hazai pályánk. Lesz változás a keretben, de a csapat váza együtt marad, arra pedig lehet építeni.

Tudatosult önben, hogy egy ideig a mostani volt az utolsó mérkőzése a kispadon? Hiszen június tizenötödikétől Kondás Elemér a csapat vezetőedzője.
Révész Attila: Ezzel nem foglalkoztam. Másabb lenne a helyzet, ha a klubtól is elköszöntem volna, de ilyenről szó nincs, a sportigazgatói feladat is nagy kihívás, és úgy érzem, hogy most abból a pozícióból tudom leginkább segíteni a csapatot. Az pedig nem zérható ki, hogy leszek még a csapat edzője, addig is a klubot szeretném építeni tovább, Kondás Elemérnél pedig jó kezekben lesz a csapat.

Túl van az első megbeszélésen a játékosokkal. Ki megy és ki marad?

Révész Attila: Fiatalítani szeretnénk, ezért elköszöntünk Minczér Tibortól, Rajczi Pétertől, játékosként Erős Gábortól és Fodor Andrástól is, utóbbi a munkája mellett már nem tudja vállalni ezt a szintet. A kölcsönben lévő játékosaink közül Talabér Attila az MTK-hoz, Bacsa Patrik a Diósgyőrhöz tér vissza. Szabó Péternek egy évig még érvényes a szerződése, de a több játéklehetőség reményében vele azt beszéltem meg, hogy kereshet magának új csapatot, és Toma Györgyöt is kölcsönadnánk. A lejáró szertődésű játékosok közül Fodor Ferenc és Horváth Adrián is úgy kezdte meg a szabadságot, hogy abban maradtunk, még egyeztetünk egymással, és a mi ajánlatunkra várnak.

Érkezők, kiszemeltek?

Révész Attila: Most kezdődnek meg a tárgyalások, hiszen az utolsó fordulóig meglévő bizonytalanság miatt ezügyben nem tudtunk lépni. A következő bajnokságban 1997-es és 1998-as születésűek lesznek a kötelezően szerepeltetendő fiatalok, őket kell megtalálnunk, és itt számítunk kárpátaljai kapcsolatainkra is. Visszavárjuk a cigándi kölcsönjátéka után Molnár Róbertet, a szintén a mi játékosunknak számító Kornutjak Volodimir valamint Karacs Péter és Tihanyi Olivér sorsa később dőlhet el.

kivi

Nagy napra virradt vasárnap Balmazújváros és Kisvárda is, hiszen a két kisváros csapatai egymás között döntöttek arról, hogy történetük során először melyikük jut először fel az élvonalba.

Meg is telt a balmazújvárosi ministadion, ám a vendégszurkolóknak korán útra kellett kelniük, ha be akartak jutni, hiszen a csak a helyszínen volt jegyértékesítés, és kevesebb belépőt (306-ot) bocsátottak rendelkezésre, mint amennyire Várdán igény lett volna. Így aztán nem kevesen már délután kettőtől a stadionnál vártak a pénztár nyitására, és a hat órás meccskezdésre.

A csapat busza kevesebb, mint másfél órával a kezdés előtt gördült be a sporttelepre, Révész Attila szakmai igazgató szándékosan szervezte így a programot, hogy a játékosok ne azzal foglalkozzanak, mekkora is a felhajtás a meccs körül. Arra azért maradt idő, hogy a szakvezető levetítse az öltözőben azt a motivációs filmet, amelyben a játékosok családtagjai üzentek a futballistáknak, és mindez a legnagyobb titokban készült.

A meccsen nem estek egymásnak a csapatok, ahogy azt várni is lehetett. Eleinte a Balmaz dominált, aztán viszont felülkerekedett a Várda, hiszen számára csak a győzelem jelentette a feljutást. Gosztonyi András beadása után Rajczi Péter fejesét védte Szécsi Gergő, a kipattanót a kapuba kotorta a vendégek csatára, de már a fejes előtt lesen volt, így hiába kezdett bele a szurkolókkal együtt gólja megünneplésébe. Cseri Tamás kétszer is próbálkozott messziről, majd Gosztonyi András lőtt 30 méteres szabadrúgásból – Szécsi Gergő üggyel-bajjal rendre hárítani tudott. Az első félidő végén nagy volt a vendégfölény, veszélyes várdai szabadrúgással ért véget zárult a meccs első fele, de gól nélkül.

A szünet utáni első húsz perc a Balmazé volt, abban az értelemben mindenképpen, hogy Fekete Ádám előtt három nagy gólszerzési lehetőség is adódott. A harmadik után jött Erős Gábor, a várdai közönségkedvenc, aki egész tavasszal nem kapott lehetőséget, és ez volt pályafutása vélhetően utolsó 25 perce, amit a pályán tölthetett. Meg is kapta Rajczi Pétertől az addig rajta feszülő karszalagot, a szurkolók pedig a kerítésre feszítettek egy „Köszönjük, Erő!” feliratú molinót.

Már belül voltunk az utolsó negyedórában, de a második félidőben még mindig nem jutott el a hazai kapuhoz a várdai csapat, ekkor egyértelműen a Balmazújváros akarata érvényesült. Horváth Zoltán becserélése azt a célt szolgálta volna, hogy ez változzon, és Erős löbbölése után helyzetbe is került a center, de elsodorták a tizenhatoson belül. Ekkor már nagyon nyomott a Várda, és benne volt a veszély, hogy egy kontrából elszalad a Balmaz. És el is szaladt, Zsiga Ervin pedig gólra váltotta az így adódott helyzetet.

Ezzel el is dőlt a feljutás kérdése (azért maradt fszültség a pályán lévőkben, ez akkor is kiderült, amikor a hosszabbításban egymásnak ugrottak a felek, még a kispadról is a pályára futottak a cserék), ha azt vesszük, hogy a Balmazújváros oda-vissza legyőzte a Kisvárdát, akkor a hajdúságiak megérdemelték az élvonalba jutást. Most is bebizonyosodott, Feczkó Tamás legénysége képes az olyan meccseket megnyerni, amelyek a játék képe alapján nem feltétlenül neki állnak. A Kisvárda az első félidőben nyerhette volna meg a meccset, ezt elszalasztotta, így nem a Várda lett a magyar futball történetének 107. újonca. A bronzérmet viszont megszerezte a csapat, és a maga módján ez is sporttörténelem. Csak nem akkora, amekkorát a Balmazújváros írt…

A lefújás után olyat láthattunk a pályán, mint egy nappal korábban a Bajnokok Ligája-döntőben. A győztes ünnepelt, a vesztes a kezdőkörben szomorkodott, majd a kisvárdai csapat és a stáb odavonult a szurkolók elé, és megköszönte azt egész éves biztatást. Emlékezetes, élményekben gazdag esztendő volt, az egyszer biztos!

NB II: 38. forduló
Balmazújváros–Kisvárda Master Good 1–0 (0–0)
Balmazújváros, 2435 néző, v.: Pintér Cs. (Becséri, Vígh-Tarsonyi).
Balmazújváros: Szécsi G. – Bokros, Rus, Tamás L., Virág A. – Kovács Á. (Vólent, 88.), Sigér, Vajda S., Bódis – Zsiga E. (Heffler N., 86.), Fekete Á. (Belényesi, 77.). Vezetőedző: Feczkó Tamás.

Kisvárda: Ivancsics A. – Talabér, Fodor F., Vermes, Vári B. – Horváth A. (Fodor A., 73.), Lucas – Gosztonyi, Oláh G. (Erős G., 66.), Cseri T. (Horváth Z., 79.) – Rajczi. Szakmai igazgató: Révész Attila.

Gól: Zsiga E. (1–0) a 83. percben

Percek, események
83. perc: Kovács Ádám jobboldali beadása után a labda átkerült a túloldalra, ahol Zsiga Ervin lekezelte, majd 12 méterről jobbal a kapu bal oldalába lőtte, 1–0.

Mesterszemmel
Révész Attila: – Gratulálok a Balmazújváros sikeréhez. Elsőként Feczkó Tamásnak, aki megyénkből származik, második körben a hazai csapatnak. A Balmazújváros kész van az NB I-re. Az első félidő a terveinknek megfelelően alakult, a másodikban a Balmazújváros kerekedett felül. A gól előtt is voltak helyzeteik a hazaiaknak. Az újvárosiak nagyon akarták a sikert, és egy kontratámadásból lőtt góllal meg is nyerték a meccset.

Feczkó Tamás: – Az első félidőben feszültek voltunk, nem azt játszottuk, amit szerettünk volna. A második félidőben több gólt is rúghattuk volna. A második legjobb csapat jutott fel az NB I-be. A Kisvárdát oda-vissza vertük, a jelenlegi sikert megalapoztuk a múlt heti győzelemmel. Megérdemelten nyertük a mai meccset, a jobb csapat diadalmaskodott.

fodo 1 e1480335538510

A kisvárdai együttes középpályását Fodor Andrást kértük fel az NB II-es záró forduló mérkőzéseinek elemzésére.

Budaörs - Puskás Akadémia:

A vendégcsapatnak már nincs tétje a meccsnek, de szerintem szeretnének szépen búcsúzni a másodosztálytól és a szurkolóiktól. A tippem 2-es.

Cegléd-Sopron:

A Cegléd a bennmaradásért küzd, a Sopron már a középmezőnyben végez, így egy nem túl izgalmas meccsen döntetlent várok. A tippem X.

Dorog - SZEOL:

A Dorog jó tavaszi szezont produkált, így a már kiesett SZEOL ellen biztosan otthon tartja a három pontot. A tippem 1-es. Mosonmagyaróvár - Vác: Két olyan csapat, amelynek már nem számit a pontok elosztása. A tippem X.

Nyíregyháza - Cigánd:

A Nyíregyháza a bajnokság felénél még a feljutást tűzte ki célul, ez végül nem sikerült. Jó csapatnak tartom, és szép búcsút akarnak venni a mellettük még kitartó szurkolóktól, a már kiesett Cigánd ellen. A tippem 1-es.

Siófok - Csákvár:

Siófoknak édes mindegy, a Csákvárnak még meleg lehet, ha nem nyer, ezért vendég győzelmet várok. A tippem 2-es.

Soroksár - Szolnok:

Jó csapat a Sori, de én most ha Csillus Tomi barátom nem haragszik meg, akkor a Szolnoknak szurkolok. A tippem 2-es.

Szeged 2011 - Békéscsaba:

Két olyan csapat, amely a védekezésre koncentrál. Szerintem igazságos döntetlen lesz a vége. A tippem X.

Zalaegerszeg - Kozármisleny:

A ZTE se lejjebb se feljebb nem kerül a tabellán, a Kozármislenynek az életben maradás a tét. Grumicsék behúzzák. A tippem 2-es.

Balmazújváros - Kisvárda:

Úgy érzem készen állunk. Nagyon várja már mindenki ezt a meccset. Mindent megteszünk a három pont megszerzéséért. Szeretnénk a minket elkísérő szurkolókkal együtt ünnepelni. A tippem 2-es.

15178290 105924433228435 5519845956048000667 n

Vasárnap ki - ki mérkőzést játszik a labdarúgó NB II második helyéért a Balmazújváros és a Kisvárda. A tét óriási, hiszen történelmi pillanat lehet mindkét gárda számára az első osztályba való kerülés. Tudja ezt Erős Gábor is, aki nyolc évvel korábban hasonló helyzetben ünnepelhetett bajnoki címet.

Óriási lehetőség előtt áll csapatunk. Hogy érzed, melyik gárda az esélyesebb?

Természetesen a saját csapatunkat tartom esélyesebbnek, még akkor is, ha nekünk mindenféleképpen a győzelem kell a feljutáshoz. Nem feltétlenül előny az, hogy a Balmazújvárosnak elég lenne az egy pont. Lehet, hogy ez lesz a legnagyobb problémájuk, hiszen nehéz lesz váltani, ha arra készülnek, hogy egy kicsit visszább állnak, ezáltal területet adva nekünk, és utána esetleg kontrákból szeretnének megverni minket. Ha sikerül az elején megszereznünk a vezetést, amit nagyon szeretnénk, akkor utána nagyon nehéz lesz nekik. A kérdésre egyszerű a válaszom a mi együttesünket tartom esélyesebbnek.

Milyen állapotban van a csapat?

Tökéletes. Nagyon várjuk a meccset. Mindenki top formában van fizikálisan és pszichésen is, annak ellenére, hogy ez a szezon utolsó mérkőzése. Van néhány játékosunk, aki fáradtabb lenne normál esetben, de egy ilyen mérkőzésen nem létezik olyan, hogy fáradtság.

A pályafutásod során mikor voltál utoljára ilyen nagy lehetőség előtt?

Szinte napra pontosan nyolc éve. Görögországban a csapatommal egy ilyen mérkőzésre készültünk. Ott annyi volt a különbség, hogy elég lehetett volna a döntetlen, a többi mérkőzés függvényében. Tehát ahhoz, hogy biztos feljutók legyünk nyernünk kellett, és a 81. percben szerzett találattal sikerült diadalmaskodnunk. A klub történetében először feljutottunk az első osztályba.

Az elmúlt félévben a kispad mellől segítetted a csapatod. Ennek hasznát veszed ezekben a napokban?

Természetesen, de ugye megmaradt a srácokkal a korábbi kapcsolatom. Talán még ők is úgy tekintenek rám, mint játékostársukra, nem mint inkább edzőjükre. Egy picikét másabb volt a feladatom, de mindenféleképpen a hasznomra vált ez a fél év. Ettől függetlenül a foci az nagyon hiányzott.

Legutóbb az ősszel kaptál lehetőséget, mi a helyzet a sorsdöntő mérkőzés előtt?

Erre nehéz lesz válaszolnom. Szeretnék pályára kerülni, és a csapatnak segíteni, de ez majd ott fog eldőlni, hogy alakul az eredmény. A mesteren múlik, hogy szavaz e nekem bizalmat vagy nem.

Legyen bármi is az eredmény. Jövőre találkozhatunk még veled Kisvárdán?

Bízom benne. A megegyezés már régen megtörtént közöttünk. Ettől függetlenül a mai napig nem írtam alá a szerződést. Ha minden rendben lesz, akkor maradni fogok.