RT Dominion - шаблон joomla Скрипты

15056658292425

Gulyás Máté nevét nem fogják imába foglalni Kisvárdán. A Vác balhátvédje a két csapat tavaszi, NB II-es bajnokiján szabadrúgásból talált be, és azzal a góllal alakult ki a 2–3-as végeredmény.

A váciak székhelyt váltottak, és immár nem Dunaújvárosban, hanem Óbudán játsszák hazai meccseiket, ám Gulyás Mátét ez nem akadályozta meg abban, hogy gólra váltsa a kaputól húsz méterre megítélt szabadrúgást. Ezzel szerzett vezetést a Vác, majd Horváth Zoltán lesről lőtt gólja jelezte, hogy éledezik a Kisvárda. Az egyenlítésre sem kellett sokat várni, Sergiu Oltean kibirkózta magának, és értékesítette is a helyzetet Matija Misic remek keresztlabdája után.

Aztán Misic végezhetett el ígéretes helyzetből szabadrúgást, mégis, megint a Vác vezetett. Misic ugyanis 18 méterről fölé lőtt, odaát viszont ezúttal nem Gulyás Máté, hanem Zsolnai Richárd volt az ítéletvégrehajtó közel harmincról, meglehet, ez megzavarta Molnár-Farkas Tamás kapust, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki. A Békéscsaba két tizenegyesből ért el gólokat legutóbb a Várda ellen, ezúttal a szabadrúgások okozták a csapat vesztét.

Illetve dehogy okozta a vesztét! A második játékrész elején ugyanis Horváth Zoltán gyorsan egyenlített egy szépen megkomponált akció végén, majd miután túlélt két veszélyes lövést a Várda (az elsőnél nagyot védett Molnár Farkas Tamás, a második kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot), ugyanő hintába ültette a váciak védőjét, és majdnem szétszaggatta a hálót hatalmas lövésénél.

Az első két gól után még mentek a kapuban pihenő labdáért a vendégjátékosok, jelezve a győzelmin szándékukat, a harmadikat követően viszont már a kispad felé vette az irányt a duplázó kisvárdai csatár. Hosszú sérülése után Gosztonyi András is visszatért, a hajrában pedig nem fordult elő az, ami áprilisban, vagyis, hogy kiegyenlítsen a Vác.

Nyert tehát a Kisvárda, és az MTK dorogi botlását kihasználva újra élre állt a tabellán.

NB II: 9. forduló

Vác FC–Kisvárda Master Good 2–3 (2–1)

Hévízi út, 200 néző, v.: Németh Á. (Vígh-Tarsonyi, Bede T.).

Vác: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Tóth F., Gulyás M. – Tóth G., Durso (Búrány, 86.) – Kákonyi, Nagy R., Borvető (Major M., 78.) – Zsolnai R. Vezetőedző: Horváth Károly.

Kisvárda: Molnár-Farkas – Zanko, Izing, Papucsek, Fodor Á. – Hej (Vári B., a szünetben), Lucas, Oltean, Misic (Gosztonyi, 76.) – Horváth Z., Ilics (Lukács R., 60.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

Gól: Gulyás M. (1–0) a 24., Oltean (1–1) a 35., Zsolnai R. (2–1) a 42., Horváth Z. (2–2) a 48., Horváth Z. (2–3) a 69. percben

Percek, események

24. perc: Gulyás Máté, 20 méterről, kissé jobbról végezhetett el szabadrúgást, és ballábas lövése után a jobb felső sarokba vágódott a labda, 1–0.

35. perc: Misic balról ívelt középre, ahol Oltean mellre vette a labdát, áthámozta magát Tóth Gergelyen, majd 14 méterről jobbal a jobb alsó sarokba lőtt, 1–1.

42. perc: ezúttal a kaputól 27 méterre jutott szabadrúgáshoz a Vác, és Zsolnai Richárd ballal a jobb alsó sarokba csavarta a labdát, 2–1.

48. perc: Ilics játszotta balra a labdát Fodor Ákoshoz, ő középre adta, Horváth Zoltán pedig becsúszva 5 méterről a jobb alsó sarokba lőtte, 2–2.

69. perc: Oltean indításával Horváth Zoltán tört be a tizenhatoson belülre a bal oldalon, Szabó Normant jobbról és balról is kicselezte, majd éles szögből, 8 méterről ballal a léc alá lőtte a labdát, 2–3.

15056632529641

A mérkőzést az alábbi linken teljes egészében megtekintheti.

DSC 0205

Hazai győzelemre jó az idegenbeli iksz – tarja a régi futballközhely. A Cegléd elleni 1–1 után a Kisvárda Master Good otthonában 3–2-re verte a Békéscsabát, így a fenti elv mentén a Váccal szembeni idegenbeli, valójában semleges pályán, a III. Kerületi TVE Hévízi úti műhelyében esedékes összecsapáson akár az egy pont is jó lehet a szabolcsi NB II-es csapat számára.

– Most nem osztom ezt a vélekedést, mert minden meccsen győzelemre törünk, aztán persze alakulhat úgy a mérkőzés, hogy a döntetlen is lehet jó eredmény – reagált a felvetésre Kondás Elemér, a kisvárdaiak vezetőedzője. – A Vác a gólkülönbsége alapján masszív csapat, ugyanezt erősítik meg a róla látott felvételek is, miközben a pontrúgásai ugyancsak veszélyes.

Az elmúlt két meccsen szerencsét hozott a hosszabbítás, hiszen a Várda a 92. percben szerzett góllal ért el döntetlent a Cegléd otthonában és nyert a Békéscsaba ellen. Azért nem biztos, hogy tovább kellene játszani a tűzzel.

– Mindkét mérkőzésen volt olyan periódus, amikor eldönthettük volna a magunk javára, de olyan is, amikor nem álltunk éppenséggel jól – így Kondás Elemér. – A Békéscsaba ellen különösen nehéz helyzetbe hoztuk magunkat azáltal, hogy két tizenegyest ajándékoztunk az ellenfélnek, de a csapat erejét mutatja, hogy talpra tudtunk állni. Nem ragaszkodom az izgalmakhoz, ha lehetőségünk lesz rá, jó lenne hamarabb lezárni a meccsek érdemi részét.

A támadóként pályára küldött kisvárdai futballisták rendre nem okoznak csalódást, legutóbb Vári Barnabás szerezte a győztes gólt. Maradt még adu a pakliban?

– Maradt, mást ne mondjak, Gosztonyi András a héten már a csapattal edzett, előbb-utóbb az ő bevetésére is sor kerülhet – felelte a szakvezető. – Az eltelt nyolc fordulóban kilenc játékosunk talált már be, de például Brana Ilics még adós a gólokkal, igaz, ő döntő fontosságú gólpasszokat adott. Úgyhogy, mindegy is, ki szerzi a gólt, csak kisvárdai játékos legyen.

A várdai csapat a szombati, meccsidőpontban tartott edzést követően a mérkőzés napján utazik a fővárosi összecsapásra

15051415184452

Ahhoz képest, hogy a mérkőzés előtt Kondás Elemér, a Kisvárda Master Good vezetőedzője arról beszélt: fel vannak készülve arra, hogy a stabilan védekező Békéscsaba ellen kevesebb lehetőségük lesz, végül úgy nyert 3–2-re az NB II-es csapat, hogy már az első tíz percben kimaradt két nagy helyzet, az első félidő ráadásában négy (!), aztán a másodikban is újabb ziccerek kellettek ahhoz, hogy a hosszabbításban végül megszülessen a hazai győzelem a két büntetőt is értékesítő vendégek ellen.

– A Békéscsaba eddig a meccsig összesen öt gólt kapott, abból is hármat az előző héten a Zalaegerszeg ellen, így joggal gondoltuk azt, hogy szilárd védelemmel találjuk szemben magunkat – mondta Kondás Elemér. – Ez így is volt, mégis helyzeteket tudtunk kidolgozni, ám az ellenfél vezetése egy időre sokkolta a csapatot. Az egyenlítés után volt egy kis szerencsénk, amikor a békéscsabaiak lécet eltaláló lövése után kifelé pattant a labda, de utána sorra alakítottuk ki a helyzeteket, de az ellenfél kapusa, Ribánszki László mindent hárított. A vezetés megszerzése után úgy tűnt, a kezünkben van a meccs, de az újabb tizenegyest követően nagy erőket kellett mozgósítanunk azért, hogy kicsikarjuk a győzelmet. A játékosok dicséretére váljon, hogy egy percig nem adták fel, mentek előre, amíg siker nem koronázta az erőfeszítéseiket. Összességében megérdemelten nyertük meg ezt a találkozót, annak ellenére is, hogy voltak fordulópontjai a mérkőzésnek, de sokat tettünk a győzelemért. És igen, megcáfoltuk önmagunkat, mert rengeteg helyzetet kialakítottunk, és hogy csak a végén sikerült a győztes gólt megszereznünk, az nagyban múlott az ellenfél kapusán.

A Békéscsaba javára váljon, hogy 2–2-nél sem vett fel a csapat bunkeralakzatot, és volt veszély a megindulásaiban. Éppen ezért Kondás Elemér megtehette volna, hogy a több poszton bevethető Vári Barnabást a védelem vagy a középpálya stabilizálása érdekében küldi be, ehelyett csatárként vetette be, „cserében” a pénteken harmincadik születésnapját ünneplő (úgy látszik, a jeles dátum gólra serkenti a várdai játékosokat, hiszen a jelenleg sérült Délczeg Gergely is néhány nappal a harmincadik születésnapja előtt szerezte meg bajnokságbeli első gólját, Győrben) és a tavasszal is fontos gólokat szerző játékos érte el meg a győztes találatot a háromperces hosszabbítás derekán.

– Egyértelműen győzni akartunk, mindent meg is tettünk, és kockáztattunk érte – így Kondás Elemér. – A csapat erejét jelzi, hogy miként az előző meccsen, a Cegléd ellen, most is a jó néhány kihagyott helyzetet követően, a ráadásban szereztük meg a végeredményt jelentő gólt. Hazai pályán ebben a bajnokságban még nem kerültünk olyan helyzetbe, mint ezen a meccsen, amikor hátrányból kellett fordítanunk, és ezt a feladatot is szépen megoldották a játékosok. Nem kis részben Brana Ilicsnek is köszönhetően, aki rendre jó döntéseket hozott, és három remek gólpasszal jelentkezett.

21192849 1447806512006185 3100929970199604543 n

A Zalaegerszeg adja az ellenfelet a Kisvárdának, és mivel a Zete az utóbbi négy fordulóban legyőzte a riválisait, ezért alaposan lelombozott csapatokkal találkoztak az utóbbi időben a szabolcsiak. Az ellenfelek pechjére a várdaiak sincsenek rossz formában, így nem nyújtottak segítő jobbot a feltápászkodásukhoz – remélhetőleg így lesz ez vasárnap (kezdés 16.30) is, amikor a ZTE által a saját otthonában 3–0-ra helybenhagyott Békéscsaba lesz a másodosztály második helyezettjének vendége.

– A megszokott mederben telt a heti edzésmunka, úgy készültünk, hogy győzni tudjunk vasárnap is – mondta Kondás Elemér, a várdaiak vezetőedzője. – A legutóbbi, Cegléd elleni mérkőzésen sok helyzetet kihagytunk, holott a korábbi mérkőzéseken az volt ránk jellemző, hogy elég jó százalékkal értékesítettük a lehetőségeinket. És bár a Békéscsaba a múlt héten valóban kapott három gólt, ellenfelünkről összességében elmondható, masszív a védelme, amit nagyon nehéz feltörni, így az is előfordulhat, hogy kevesebb gólszerzési esély adódik majd előttünk, mint a korábbi meccseken. Ugyanakkor a csapatunktól elvárható, hogy hazai pályán teremtsen annyi veszélyt az ellenfél kapuja előtt, amelyekből megszerezhetjük a győztes gólt vagy gólokat, közben pedig a védelmi stabilitásunkat sem szaabd szem elől téveszteni.

Az egyre jobb formába lendülő Délczeg Gergely a legutóbbi mérkőzésen combizom-sérülést szenvedett, ami miatt néhány hetet ki kell hagynia, Gosztonyi András egyre inkább utoléri magát, de a bevetésére még várni kell, miként a bokasérülést szenvedett Oláh Gergőére is. A többiek a fedélzeten, az eddig sikeresen szereplő alapcsapatán így nem sokat kell változtatnia a szakvezetőnek.

Vác FC - Kisvárda Master Good 2-3 gólösszefoglaló